İş Yeri Hekimliği Eğitimi

İş Yeri Hekimliği Eğitimi, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi

İş Yeri Hekimliği Eğitimi

İşyeri Hekimi Kimdir?

İş Yeri Hekimliği Eğitimi, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi

İşyeri Hekimleri,  İşyerlerinde sağlık ve güvenliği artırmaya yönelik uluslararası standartlardaki kanun ve düzenlemelere uygunluk sağlamakla görevli hekimlerdir. Görevlerini yaparken İş Sağlığı Ve Güvenliği uzmanları ile beraber çalışırlar. İşyeri Hekimleri, İşyeri Uzman Hekimi, Şirket Doktoru olarak da anılırlar.

 İşyeri hekimleri, görev yapabilmeleri amacı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sertifika verilmiş ve tanınmış hekimlerdir.

İşyeri Hekiminin Görevler Nelerdir?

Rehberlik Tıbbi iş güvenliği ile ilgili tüm sorularda işverenlere ve çalışanlara tavsiyeler sunar.

Risk Değerlendirmesi Çalışma koşullarının değerlendirilmesine destek verir.

Sağlık Gözetimi Çalışanların muayenesi ve mesleki tıbbi değerlendirmesi, tetkik sonuçlarının kayıt altına alınması ve değerlendirilmesi yapar.

Eğitim, bilgilendirme Ve Kayıt Hijyen, Meslek Hastalıklarından Korunma eğitimleri verir. Yaptığı faaliyetleri kayıt altına alır.

İlgili Birimler İle İşbirliği Şirket doktoru sorumlu devlet otoritesi veya iş güvenliği dairesi ile soruları netleştirir.

İşyeri Hekimi Olabilmenin Koşulları Nelerdir?

Ülkemizin üniversitelerinin Tıp fakültelerinden mezun olan tüm hekimlerimiz İşyeri Hekimi olabilirler. Yurtdışındaki üniversitelerin Tıp Fakültelerinden mezun olmuş, diploması YÖK tarafından onaylı hekimler de İşyeri Hekimi olabilirler. Pratisyen Hekim veya Uzman Hekim olmasına bakılmaksızın tüm hekimler yukarıdaki şartlar dâhilinde Çalışma Ve Sosyal Güvenlik bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim birimlerinden kurs alarak İşyeri Hekimi olabilirler.

Yeni Uzman Akademi Sizlerle

Sizlerin eğitim kurumu Yeni Uzman Akademi Eğitim Merkezi birçok alanda eğitim ve sertifika vermeye devam ediyor. Siz saygıdeğer hekimlerimizi hiç kimsenin unutmadığı gibi biz de unutmadık. Hekimlerimize özel kampanyalarımızla sizlere hizmeti kendimize ilke edinmiş durumdayız. Bize Türkiye’nin her yerinden farklı şubelerimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yeni Uzman Eğitim Kurumlarına;   İstanbul Şubemizi 0 (212) 809 41 06 –    Ankara Şubemizi   0 (312) 472 04 10 –  İzmir Şubemizi ise  0(232) 329 09 10 numaralı telefondan Yeni Uzman’ı arayabilir ve info@yeniuzmanakademi.com  mail adresi üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Yeni Uzman’nın ana sayfasında bulunan formu eksiz olarak doldurup bize gönderdiğiniz taktirde eğitim personelimiz tarafından sizlere dönüş yapılarak gereken bilgiler verilerek kayıt işlemlerinizi tamamlamanıza yardımcı olunacaktır.

İşyeri Hekimliği Eğitimi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Diploma

Nüfus Cüzdanı

1 Adet Fotoğraf

Kayıt başvuru Dilekçesi (Kayıt Başvurusunda Yeni Uzman Akademi’den temin edebilirsiniz.)

İşyeri Hekimlerinin Eğitim Süreci

İşyeri hekimleri kurs kayıt işlemlerini gerekli belgeleri Yeni Uzman Akademi’ye sunarak tamamladıktan sonra 220 saatlik bir kurs programına dâhil edilirler. Bu eğitim programı 90 saat uzaktan eğitim, 90 saat örgün eğitim 40 saat de saha eğitimi (staj eğitimi) den oluşur. Kurs programı başarı ile tamamlanır ve ÖSYM tarafından yılda iki kez olmak üzere yapılan İSG İşyeri Hekimi sınavlarından başarılı olunması halinde çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hekimlere İSG Katip Uygulaması üzerinden sertifikaları ulaştırılır. Hekimlerimiz böylelikle İşyeri Hekimi unvanı almış olurlar.

 

Pandemi Döneminde Örgün Eğitimler Nasıl Yapılmaktadır?

Örgün eğitimler pandemi dönemi öncesine kadar eğitim kurumlarımızda bulunan özel olarak dizayn edilmiş olan sınıflarda akademik kadromuz eşliğinde sürdürülmekteydi. Pandemi döneminde ise Yeni Uzman olarak örgün eğitimlerimizi online ortama taşımıştır. Böylelikle de hekimlerimizin istedikleri her yerde derse katılmalarına imkân sağlanmıştır. Yeni Uzman Akademi olarak hem sosyal mesafe kurallarına riayet ederek hem de hekimlerimizin görev başında iken bile eğitimlere katılmasına imkân sağlayarak onlara iki kez yardımcı olmayı planladık.

İş Yeri Hekimliği Eğitimi, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi

 İşyeri Hekimliği Stajımı Eğitimini Nerede Yapabilirim?

Yeni Uzman akademi olarak bünyemizde bulundurduğumuz İşyeri Hekimleri Ve İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları aracılığı ile birçok kuruma hizmet vermekteyiz. Hekimlerimiz için staj eğitimlerini ve staj eğitim alanlarını da eğitimin kurumunuz olarak biz buluyoruz.

İşyeri Hekimleri Nerelerde Çalışır?

İşyeri hekimleri sadece bir şirkete bağlı olarak çalışabildikleri gibi aynı anda birden çok şirkete de hizmet verebilirler. Bu hizmetlerini işyeri hekimliği hizmeti verdikleri şirketler aracılığı ile yapabildikleri gibi Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri yani OSGB’lerin bünyesinde yapmaları da mümkündür.

 

Hemen Arayın HEMEN İLETİŞİM