İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı almak için doğru adrestesiniz. Hemen Yeni Uzman Akademi’yi arayıp eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilir veya kayıt yaptırabilirsiniz.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi
İş Güvenliği Kursu

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı

İş Sağlığı Ve Güvenliği, yapılan bütün icraatlarda oluşabilecek her türlü olası kazaları ortadan kaldırmayı amaçlayan çalışmaların geneline verilen isimdir. İş Sağlığı Ve Güvenliği, her türlü iş sektörünü kapsamaktadır. Çalışanların güvenliğini sağlamak, çalışan tüm personelin uygun şartlarda çalışması amacı ile alınan tedbirlerin tümü İş Sağlığı Ve Güvenliği kapsamına girer.

İşverenlerin iş güvenliği uzmanı ile birlikte çalışması ile işçilerin sağlığı güvence altına alınmaktadır. Bu sayede çalışanlar stressiz bir çalışma ortamında bulunarak daha verimli çalışırlar. Böylelikle ürün kalitesi artar, üretim maliyetleri ise düşer. Görüldüğü üzere İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı ile çalışmak sadece personel güvenliği için değil işveren için de büyük bir avantajdır.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Olabilme Şartları;
İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı Az tehlikeli iş alanlarına bakan C Sınıfı, Tehlikeli yerlere bakan B Sınıfı ve Çok tehlikeli yerlere bakan A Sınıfı olmak üzere üç gruba ayrılmıştır. Bu sınıflara ait sertifikaları almanın ana şartları olmakla beraber her biri özel şartlar vardır.

C Sınıfı İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Olabilmek İçin Belli Bölümlerden Mezun Olmak;
*Mimarlık Fakültesi
*Mühendislik Fakültesi
*Teknik Eğitim Fakültesi
*İş Sağlığı Ve Güvenliği Meslek Yüksek Okulu mezunu olmak veya
*Fen Fakültelerinin Fizik, Kimya, Biyoloji bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Almak;
Adayların hepsi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Merkezlerinden eğitim almak zorundalar.

Sınava Girme Zorunluluğu;
İş Sağlığı ve Güvenliği alanında eğitim alan kursiyerler ÖSYM tarafından yılda iki kez yapılan İSG Sınavına girmek zorundalar. Sınavdan başarılı oldukları taktirde İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olunabilmektedir.

B Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Olabilmenin Şartları

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi
İş Güvenliği Kursu

 

B Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzman adaylarının, C Sınıfı kursiyerlerinin şartlarını sağlamaları ve üç yıl tam zamanlı olarak Az Tehlikeli yerlerde yani C Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olarak çalışmış olmalıdır. Üç yıl tam zamanlı çalışmış olmayan ve İSG Katip Uygulaması üzerinden belgeleyemeyen İSG Uzmanları B Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı sınavına giremezler.

Üç Yıl Beklemeden ‘‘B’’ Sınıfı İş Sağlı Ve Güvenlik Uzmanı Olmak
Kursumuz Yeni Uzman Akademi hizmet verdiği şehirlerde Türkiye’nin en gözde üniversiteleri ile yaptığı protokoller sayesinde siz değerli kursiyerlerimize Tezsiz Yüksek Lisans ile direkt B sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği olabilmenin kapılarını açıyor. Siz de İş Sağlığı Ve Güvenliği alanında yükselmek istiyorsanız. Yüksek Lisans eğitim Programlarına başvuru yapabilirsiniz.

Yüksek Lisans Yaparak ‘‘B’’ İSG Uzmanı Olmanın Avantajları
Normal şartlar içerisinde C Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olan bir kişinin B Sınıfı İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilmeleri için, üç yıl tam zamanlı olarak çalışmaları gerekmektedir.
Yüksek Lisans yaparak B Sınıfı İSG sınavına girecek bir aday ise C Sınıfı sınavına dahi girmeden direkt olarak B Belgesi sınavına girmeye hak kazanır. İstanbul Akademi Eğitim Merkezlerinde İSG Tezsiz Yüksek Lisans Programları için ALES puanı da gerekmemektedir.

Yeni Uzman Akademi Size Her Zaman Çok Yakın

Yeni Uzman AKADEMİ olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de Yüksek Lisans Eğitim Programlarımız devam etmektedir. Eğitim Merkezlerimize;

Yeni Uzman’un Ankara Şubesi İçin; 0 (312) 472 04 10
Yeni Uzman’un İstanbul Şubesi İçin: 0 (212) 809 41 06
Yeni Uzman’un İzmir Şubesi İçin: 0 (232) 329 09 10 numaralı telefonlar ile ulaşabilirsiniz.

Üstelik bizimle info@isgistanbul.com adresimiz üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Yeni Uzman’ın internet sitesinin ana sayfasında bulunan formu eksiksiz doldurup bize gönderin. En kısa sürede eğitim danışmanlarımız size dönüş yaparak başta Yüksek Lisans Programları olmak üzere almayı düşündüğünüz diğer bütün eğitimlerimiz hakkında bilgi vererek sizi aydınlatacaktır.