Yeni Uzman Hijyen Eğitimi

Yeni Uzman Hijyen Eğitimi almak istiyorsanız acele edin, iş fırsatlarınızı kaçırmayın. Yeni Uzman Akademi olarak iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu, hijyen kursu ve temel isg kursu vermekteyiz. Bizi arayıp bilgi alabilir veya kayıt yaptırabilirsiniz.

Yeni Uzman Hijyen Eğitimi, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi
Hijyen Kursu

İzmir, İstanbul ve Ankara’da birçok eğitim alanında sembol isim haline gelmiş Yeni Uzman Akademi Eğitim Hizmetleri, Hijyen Eğitimi konusunda da başta siz değerli çalışanlarımız başta olmak üzere Tüm Türkiye’nin hizmetindeyiz.Yeni Uzman Akademi Eğitim Merkezlerimize bir telefonla ulaşmanız mümkün.

Eğitim merkezlerimizden;

Ankara Şubesi: 0 (312) 472 04 10 Numaralı Telefon İle

İzmir Şubesine 0 (232) 329 09 10 Numaralı Telefon İle

İstanbul Şubesi 0 (212) 809 41 06 Numaralı Telefon İle

Diyarbakır Şubesi 0 (412) 504 15 40 Numaralı Telefon İle

numaralı telefonları arayabilirsiniz. Ayrıca bize info@yeniuzmanakademi.com internet adresi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Üstelik Yeni Uzman Akademi’nin ana sayfasında bulunan formu doldurup göndermeniz halinde eğitim uzmanlarımız size yardımcı olmak ve sorularınızı cevaplamak için geri dönüş yapacaktır.

Hijyen Nedir, Hijyen Eğitimi Neden Gereklidir?

Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak amacıyla yapılan uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin bütününü hijyen olarak tanımlamamız mümkündür. Kişi başta kendi temizliğinden sorumlu olduğu gibi bulunduğu çevrenin temizliğinden dolayısı ile de hijyeninden sorumludur. Temizlik ve hijyen her insanın dikkat etmesi gereken hayati bir konudur. Dikkat edilmediği takdirde birçok hastalığa da davetiye çıkarılmış olunur. Temizlik  konusunda bildiğimiz şeyler yanlış veya eksik olabiliyor. Bu durum da hijyen eğitimini gerekli kılmaktadır. Hijyen eğitimi insan ve çevre sağlığı için çok önemli olması sebebiyle birçok kurum personeli için zorunlu kılınmıştır.

Yeni Uzman Hijyen Eğitimi Kimler İçin Zorunludur?

5 Temmuz 2013 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de
Gıda üretim ve perakende iş yerleri.
İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri,
Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler,
Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler
Komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kolları için zorunlu kılınmıştır.

Yeni Uzman Akademi’de Kimler Hijyen Eğitimi Alabilir?

Hijyen Eğitimi için okur – yazar olmak yeterlidir. Adayın eğitim alması için herhangi bir işyerinde çalışma zorunluluğu da yoktur.

Yeni Uzman Akademi’de Hijyen eğitimi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Nüfus Cüzdanı (Kimlik) Fotokopisi
1 Adet Vesikalık fotoğraf
Yeni Uzman Akademi Kurs Kayıt Dilekçesi ( Kurumdan Temin Edilir)

Yeni Uzman’da Hijyen Eğitiminde Görülecek Dersler Nelerdir?

Eğitimler en az sekiz saat olmakla beraber işkoluna göre değişiklik gösterebilir.

Hijyen Eğitimlerinin içerikleri, hijyen ilkelerine uyulmaması sebebiyle halk sağlığı açısından risk oluşturduğu bilinen virüslerin, bakterilerin, parazitlerin, mantarların ve diğer enfeksiyon etkenlerinin genel özelliklerini, bulaşma yollarını, hangi iş kolunda nasıl bulaşmalar olabileceğini veya halk sağlığının nasıl tehdit göreceğini, hastalık belirtilerini ve korunma yollarını ihtiva edecek şekilde komisyonca belirlenir.
Eğitimlerin içeriğinde, iş kolunun özelliğine göre hijyen ve temizlik ilkeleri ile komisyonca bilgi verilmesinde fayda görülen başka etkenler ve konular da yer alır.