İş Sağlığı ve Güvenliği

İşyerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli sebepler sonucu ortaya çıkabilecek ve sağlığa zarar verme riski olan koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardır diyebiliriz. İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının genişletilmesinde birçok bilimden faydalanılmaktadır.

İzmir İşyeri Hekimliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / İSG İstanbul

İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları

İş sağlığı ve güvenliği aslında iki farklı terim olmakla beraber birbirlerini destekler niteliktedirler. İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları başta işverenin görevidir. İşveren uygulamanın yürütülebilmesi için işyerinin şartları ve çalışan sayısına göre teknik destek alır. İşverene teknik destek sağlayan kişilerin başında da işyeri hekimi gelir.

İşyeri Hekimliği Kursu

İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş, işyeri hekimliği belgesine sahip hekimlere verilen unvandır. İşyeri hekimleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının direktifleri doğrultusunda hizmet veren hekimlerdir.

İşyeri Hekimliği İçin Gerekli Şartlar

İşyeri hekimim olarak görev yapacaklar için bakanlık tarafından belirlenmiş iki önemli koşul söz konusudur:

  • İşyeri hekimliği eğitimi almak
  • İşyeri hekimliği sınavlarında başarı göstermek

Bakanlığın belirlemiş olduğu bu iki önemli koşulu İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak sizler için değerlendiriyoruz.

İşyeri Hekimliği Başvuruları

İzmir İşyeri Hekimliği Kursuna kayıt yapacak kursiyer adaylarımızdan başvuru işlemleri için, nüfus cüzdanı, diploma ve İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye hitaben yazılmış, kursiyerin almak istediği kursu belirttiği dilekçe istenmektedir.

İşyeri hekimi adaylarının kurs başvurularının gerçekleşebilmesi için yurtdışı mezunu olması halinde YÖK denklik belgesinin de olması gerekmekle beraber; diploma ve nüfus cüzdanı bilgilerinin de aynı olması gerekmektedir. İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye eğitim için başvuru yapan kursiyer adaylarımızın evraklarında ad veya soyadı değişikliği sebebiyle bir farklılık söz konusu ise adayların ek olarak nüfus kayıt örneği de teslim etmeleri gerekir.

Eğitim Dönemi 

İzmir İşyeri Hekimliği Kursu eğitimleri tüm kurumlarda bakanlığın belirlemiş olduğu program doğrultusunda düzenlenir. İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitimler kesintisiz olarak verilir. Eğitim programımız ise şöyledir:

  1. Uzaktan Eğitim Dersleri: Eğitim kurumumuzİzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim ders sistemi üzerinden yapılır. Toplam ders süresi 90 saat olmakla beraber bu eğitimler 15 günlük bir zaman diliminde işlenir.
  2. Örgün Eğitim Dersleri: İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde bir günde en fazla 6 saat olacak şekilde hazırlanmış programlarla yapılır. Pandemi döneminde bakanlığın da vermiş olduğu izin doğrultusunda örgün eğitimler online sisteme taşınarak aynı saatler ve programlar geçerli olarak yapılmaya devam etmektedir.
  3. Pratik Eğitim Dersleri: İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitim kadrosu tarafından işyeri hekimi bulunduran kurumlar arasında uygun görülen işyerlerinde, işyeri hekimlerinin gözetiminde yapılır.

İşyeri Hekimliği Sınavları

Birçok sınavda olduğu gibi işyeri hekimliği sınavları da ÖSYM tarafından yapılmaktadır. İşyeri hekimi adayları eğitimlerinin sona ermesinin ardından işyeri hekimliği sınavlarına girerek yeterli puanı almak zorundadırlar.  Sınavda başarılı olan hekimler işyeri hekimi unvanı kazanırlar ve bu unvanla çalışma hakkı kazanırlar.

İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak sınavda başarısız olan katılımcılarımızı sonraki sınav için misafir öğrenci statüsünde eğitimlerimize davet ediyoruz.

Yeni Uzman Olarak İzmir’deyiz

İzmir İşyeri hekimliği kursu olarak eğitim sektöründe yer alan Yeni Uzman Akademi sektörün değişmez isimleri arasında yer almakla beraber; eğitim camiasında da başarıları sayesinde yer edinmiş bir eğitim kurumudur.

İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerini öğrenci odaklı olarak alanının en iyisi eğiticilerin rehberliğinde yapmaktadır. Eğitimlerini düzenlerken sadece katılımcılarının gireceği işyeri hekimi sınavında başarılı olmalarını sağlamak amacıyla değil; aynı zamanda katılımcıların işyeri hekimliği sektörüne adım attıklarında tam donanımlı başlamalarını sağlamaktadır. Eğitim bizim işimiz parolasıyla yola çıkan kurumumuz; katılımcıları için birbirinden yararlı eğitim seçenekleri ile katılımcılarına hizmet sunmaktadır.

İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’den eğitim alan bütün katılımcılarına,

  •  Konu Anlatım Kitapları ve soru bankalarından oluşan eğitim seti hediye ediyor.
  •  Eğitim kurumumuzdan eğitim alan bütün kursiyerlerimize sınav öncesi 60 saatlik konu anlatımı ve soru çözüm programını da ücretsiz düzenlemekte.
  • Bizden eğitim alan tüm kursiyerlerimize yine ücretsiz olmak üzere ISO 45001 Sertifika Eğitimleri düzenlemekte.
  • Yukarıda saydıklarımıza ilave olarak yine kursiyer ve aldığı eğitim fark etmeksizin herkese kariyer planlamalarına yardımcı olmalarını sağlamak amacıyla yine ücretsiz olarak İngilizce ve Rusça eğitimleri ile de kariyer planlaması yapan adayların yanında yer alıyor.

Yeni Uzman’ın İmkanlarından Ücretsiz Faydalanın

Eğitim alanındaki dijital ders notlarımızı https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan ücretsiz yayınlamakla beraber, işyeri hekimliği, diğer sağlık personeli, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki tüm mevzuatları da yine  https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamızdan yayınlıyoruz.

İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi işveren ve İSG alanındaki profesyonelleri buluşturmak için sosyal medya hesaplarından iş ilanları yayınlıyor. https://www.facebook.com/taner.basol.311 ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut sosyal medya hesaplarımızı takip ederek iş ilanlarına siz de göz atabilir ve kendinize uygun şirkette mesaiye başlayabilirsiniz.